שטיח הוא הפריט מקטגוריית הטקסטיל הכי דומיננטי שאנחנו יכולים להכניס לחלל על מנת לשדרג בו את האווירה.
גם אתם מוצאים את עצמכם באתרים או חנויות שטיחים במשך שעות לא יודעים מה בדיוק לבחור ואיך? 

שטיח נכון ומדויק ממסגר את החלל, מאחד את הריהוט והאביזרים שנמצאים לידו או עליו, ומעניק חום ואווירה ביתית.
רוצים גם אתם להבין איזה שטיח הכי מתאים לחלל שלכם? אז רגע לפני שאתם יוצאים למסע אחר השטיח המושלם, הנה לכם 5 כללי זהב שיעזרו לכם במשימה:

 1. גודל ומידות –  דווקא בנקודה קריטית זאת, רוב האנשים טועים. צריך להבין שזאת אחת הנקודות החשובות ביותר בבחירת השטיח, אבל מהו הגודל הנכון? כנראה גדול יותר ממה שאתם חושבים. 

  תתחילו בלהתייחס לצורת החלל והריהוט הממוקם בו: האם החלל עגול, מלבני או מרובע ? צורת החלל לא בהכרח אבל בדרך כלל תכתיב לנו את צורת השטיח. באשר למידה שלו, כשאתם בוחרים שטיח לסלון הוא חייב להיות גדול מספיק כך שלפחות שתיים מרגלי הספה והכורסאות יונחו עליו. שטיח שקטן בכמה סנטימטרים יגרום לכל החדר להיראות קטן. 
  זכרו, ככל שהשטיח גדול יותר תיווצר אשליה שהחדר גדול יותר ובעל פרופורציות נכונות יותר.

  הנה דוגמא שתחדד את הכלל הראשון

  אם יש לכם ספקות לגבי גודל השטיח, ואתם מסתבכים עם מדידות בעזרת מטר, קחו דבק ותדביקו על הרצפה את גבולות השטיח, כך תוכלו לראות את המידות הסופיות עוד לפני שיצאתם לחנות.

 2. תחזוקה – כדאי לחשוב טרם הקנייה על שטיח שיתאים לאורח החיים שלכם בכדי להקל על התחזוקה והניקיון שלו. האם יש לכם כלב שמנשיר המון שיער? ילדים שיכנסו בריצה מהחצר מלאים בבוץ ישר הביתה? לכל בעיה כזאת יש גם פתרון, לכן חשוב שתבינו איזה סוג שטיח אתם רוצים. או יותר נכון לא רוצים ומה באמת הצרכים שלכם לפני הגעה לחנות השטיחים.
  שימו לב שיש מגוון רחב של שטיחים שקלים לניקוי כי הם בעלי סיבים קצרים שנשאבים בקלות או קלים לניעור, ואפילו כאלה שאפשר ממש להכניס אל מכונת הכביסה. לכן אל תמהרו לקבל החלטות, תקשיבו למה שיש למוכר בחנות להציע לכם בהתאמה לצרכים שלכם. זכרו, כל משפחה והצרכים שלה.

 3. צבע וסגנון – השטיח הוא זה שקובע את הטון בחלל, יכול לאחד סגנונות ואפילו לתחם חלל בלי קירות וחפצים גדולים. תחשבו על המראה הסופי של החלל ותזכרו – איזון! שטיח יכול בקלות להפוך את העיצוב למשעמם או לתת הרגשה מבולגנת בעיניים.
  כלומר, אם החדר עמוס בפריטים וצבעים נבחר שטיח עדין בעל צבע ומרקם אחיד.
  או להפך, אם החלל מונוכרומטי אולי נרצה ל״הקפיץ״ את המראה שלו בעזרת שטיח עם טקסטורה וגוונים עזים יותר שיצור עניין בחלל.

 4. תקציב – שטיח שגורם לאפקט WOW בבית לא רוכשים בשארית התקציב או במבצע. תכבדו את הפריט הזה ותקדישו לו סעיף  והתחשבות ראויה ברשימת התקציב. זוכרים? הוא הפריט הכי דומיננטי שלנו, שסוגר לנו את ״הפינה״ בעיצוב ומעניק את התחושה החמימה הזאת שאנחנו תמיד מחפשים. מה גם שהשטיחים מיוחדים והגדולים יכולים לעלות כמה עשרות אלפי שקלים, לכן חשוב שנכין את עצמנו מראש להשקעה צפויה.

 5. רכשתם והתחרטתם? לא נורא! רוב חנויות השטיחים מאפשרות לקחת את השטיח לבדיקה בבית ולראות אם הוא מתאים לחלל המיועד או לא. אם תחליטו שהוא לא מתאים לצרכים שלכם או לא עונה על הפרמטרים תוכלו להחזיר אותו ולבחור שטיח אחר.
  קחו יוזמה תבחרו שטיח, תתפרעו בבחירה ותראו בבית אם עשיתם עבודה טובה. מקסימום תחליפו ותדעו יותר טוב מה לא מתחבר.

דילוג לתוכן