הרבה פעמים אנחנו מוצאים את עצמנו מיואשים מלהסתכל על החדר המבולגן, רוצים להכניס בו רוח חיים ולא יודעים מאיפה לעזאזל מתחילים ?

אז לאנשים שלא יכולים להרשות לעצמם להיעזר בגורם מקצועי כמו מעצבת כדי לעצב חלל ורוצים להקפיץ את החדר לבד. 

  1. תתחילו בלבחון את החלל, תנסו לדמיין אותו ללא הריהוט והפריטים שנמצאים בחדר, אם החדר ממש ממש עמוס עד כדי כך שאתם לא יכולים אפילו לדמיין אותו ערום , קחו דף ועט ותציירו את חלל החדר ( על כל דף A4 ).  תנסו להישאר בפרופורציות כמובן וכך אולי יתבהר לכם איך החלל מרגיש ללא חפצים.
    למתקדמים שבינינו, קחו מטר ותמדדו כל קיר בחלל, כך שכאשר תגיעו לשלב רכישות המוצרים והאקססוריז, תוכלו להתאים אותם לפרופורציות של החלל כך תימנעו מרכישות שלא תואמות את המידות שברשותכם והוצאות כפולות. 
  2. אחרי שביצענו את השלב הראשון תשאלו את עצמכם, לאיזה צרכים החלל משמש, איזו אווירה הייתם רוצה שתהיה בו ומה הוא ישדר? שאלות מהסוג הזה עוזרות לנו להיות ממוקדים, חלק חשוב בדרך להצלחה ולהשגת תוצאה סופית מספקת.

3. חפשו השראות ברשת או אפילו נסו להיזכר בחדר או מלון שביקרתם בו והעיצוב בו משך אתכם, בית מעוצב שראיתם וכן הלאה. כך תוכלו לבחור כיוון לסגנון עיצובי, תבינו מה אתם הכי אוהבים מבין שלל הדוגמאות שמוצעות לנו באינטרנט, תבדקו ותנסו לגלות איזה מהסגנונות נתנו לנו תחושה של אהדה, ריגוש, שמחה ונינוחות. צרו לכם לוח השראה מתמונות לדוגמא של ריהוט או אקססוריז שאהבתם. 
4. עכשיו נחליט איזה ריהוט נשאר ואיזה עוזב את החלל ונבין איזה ריהוט אנחנו צריכים לרכוש בשביל שהחלל ימלא את הצרכים שלנו.
לדוגמא, שולחן עבודה, עריסה, כורסא, תמונות, מתלים וכו'. אחרי שיש לנו את כל התשובות אנחנו יכולים לגשת אל השלב הבא.
5. נחזור לתוכנית או השרטוט ממנו התחלנו בחלק הכי קריטי – תכנון החלל המחודש, איך אנחנו רוצים שהוא ייראה? יש לנו פריטים ישנים וחדשים בחדר, איך נמקם אותם ? תנסו לדמיין או אפילו להכין כמה סקיצות של החדר עם הפריטים עד שתגיעו לקומפוזיציה הכי הגיונית ונוחה עבורכם. טיפ נוסף אליכם, תשתמשו במספרים. מידות הם המנחה העיקרי שלנו במיקום הריהוט והאקססוריז על מנת לעבוד בפרופורציות הנכונות. קחו סרגל מדידה והכינו שבלונות בצורת ספה, שולחן או כל ריהוט שתרצו להוסיף לחלל, ותנסו למקום בסקיצה שיצרתם, כך תוכלו לחסוך זמן וטעויות. בסופו של דבר תגיעו לווריאציה שהכי מתאימה עבורכם.

בהצלחה!

דילוג לתוכן